fbpx

Gelişen teknolojinin yardımıyla bilgisayar destekli implant ve protez uygulamaları ağız ve diş sağlığı alanında büyük yenilikler sağladı. Bilgisayar destekli uygulamalarla hem cerrahi alanında hem de uygulanacak kaplamaların planlamasında daha kolay ve kesin çözümler sunulabilmektedir.

Dijital cerrahi planlamalarıyla birlikte hem ağrısız bir biçimde implant uygulaması gerçekleşmiş oluyor hem de daha kesin bir sonuç elde etmemiz sağlanıyor. Aynı zamanda, bu dikişsiz implant uygulamalarıyla ameliyat sonrası şişlik ve kanama gibi problemlerin yaşanma ihtimali en aza indiriliyor. Bu tedavi yöntemi, ağrısız ve acısız oluşuyla her geçen gün daha fazla hasta tarafından talep edilip, birçok diş hekimi tarafından kullanılıyor.

Dijital diş tasarımı ya da dijital ölçü sistemleri olarak da bilinen CAD/CAM dijital ve modern bir diş tedavisi sağlamak üzere son derece etkin, kapsamlı bir alternatif! Bu alternatif ile hastadan klasik yöntemlerle ölçü alma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Dişlerden dijital görüntüler alınarak elde edilen veriler doğrultusunda gerekli dental dizayn ve üretim yapılabiliyor. Kısacası tek seansta protez tasarımı ile beraber restorasyon sonucu alınabiliyor.

 

Yorum Bırakın

  Bültenime Abone Ol


  Hakkımda

  Dr. Mete Toptaş1984 İzmir doğumlu. Ankara Atatürk Lisesi mezuniyetinin ardından 2007 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Diş Hekimi olarak mezun oldu. Mezun olduğu sene Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Periodontoloji ABD’na kabul edildi ve 2013 yılında doktorasını tamamladı.
  Learn more ( Daha Fazla)

  Çalışma Saatleri

  Hafta içi: 8.00 - 18.00Cumartesi: 10.00 - 16.00Pazar: Kapalı

  İletişim

  Telefon: 0535 865 63 83Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Cad. 92/1 Şişli - İstanbul
  tr_TRTurkish
  Open the chat
  Contact us for an appointment
  Hi! You can reach us via WhatsApp.