fbpx

Ortodonti, kişinin ağzı kapalı olduğunda dişlerinin doğru olarak konumlanmamış olmasından kaynaklanan ve maloküzyon olarak adlandırılan durumun tedavi edilmesini sağlayan bir diş hekimliği dalıdır. Tedavi, genel itibariyle kişinin sağlık ve yaşam konforu için hayati bir öneme sahiptir. Bunun yanında çarpık dişlerin zor temizlenmesi, çiğneme güçlükleri nedeniyle yaşanabilecek sindirim problemleri gibi durumlar da verilebilecek spesifik örnekler arasındadır.

Çarpık dişlerin düzeltilmesi için klasikleşen, etkili tedavi yöntemleri arasında en çok tercih edilen metal diş telleri; metalin dayanıklılığı, ortaya koyduğu direnç ve sonuç ile ortodontik sistemlerde başarıyla kullanılmaktadır. 

Dudak kalınlığı ve diş görünürlüğü gibi faktörlere bağlı olarak braketler çok az görülebileceği gibi belirgin şekilde de fark edilebilir. En hızlı hareket ve sonucun alındığı yöntem olması büyük avantajdır ve sıklıkla tercih edilir. Metal braketlerle yapılan tedaviler porselen braketler ile yapılanlara göre daha hızlı sonuç vermektedir.

Yorum Bırakın

  Bültenime Abone Ol


  Hakkımda

  Dr. Mete Toptaş1984 İzmir doğumlu. Ankara Atatürk Lisesi mezuniyetinin ardından 2007 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Diş Hekimi olarak mezun oldu. Mezun olduğu sene Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Periodontoloji ABD’na kabul edildi ve 2013 yılında doktorasını tamamladı.
  Learn more ( Daha Fazla)

  Çalışma Saatleri

  Hafta içi: 8.00 - 18.00Cumartesi: 10.00 - 16.00Pazar: Kapalı

  İletişim

  Telefon: 0535 865 63 83Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Cad. 92/1 Şişli - İstanbul
  tr_TRTurkish
  Open the chat
  Contact us for an appointment
  Hi! You can reach us via WhatsApp.