fbpx

Telsiz ortodonti tedavisi olarak da anılan şeffaf plak tedavisi, klasik metotlar olmadan, metal ya da porselen teller kullanılmadan uygulanan bir ortodontik tedavi yöntemidir. Bu yöntem, 3 boyutlu yazıcılar aracılığıyla kişiye özel hazırlanan şeffaf plakları tedavinin merkezine alır.

Bu tedaviyi gerektiren ortodontik bozukluklar ise dişlerdeki çapraşık durum, aralıklı dişler gibi çok çeşitli boyutlarda karşımıza çıkmaktadır. Bu durumların her birinde ise ve daha fazlasında da uygulanabilecek en estetik yöntemlerden biri şeffaf plak tedavisidir.

Estetik olmasının yanı sıra sağladığı avantajlarla da öne çıkmaktadır. Bu avantajlar, şeffaf plakların çıkartılabilir olmasıyla gün içerisinde rahat etmenize olanak sağlaması, klasik diş tellerinde hissedilen güçlü baskının bu tedavide olmaması, kolay ve hızlı bir süreç sonunda sonuca ulaşılması olarak sıralanabilir.

Yorum Bırakın

  Bültenime Abone Ol


  Hakkımda

  Dr. Mete Toptaş1984 İzmir doğumlu. Ankara Atatürk Lisesi mezuniyetinin ardından 2007 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Diş Hekimi olarak mezun oldu. Mezun olduğu sene Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Periodontoloji ABD’na kabul edildi ve 2013 yılında doktorasını tamamladı.
  Learn more ( Daha Fazla)

  Çalışma Saatleri

  Hafta içi: 8.00 - 18.00Cumartesi: 10.00 - 16.00Pazar: Kapalı

  İletişim

  Telefon: 0535 865 63 83Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Cad. 92/1 Şişli - İstanbul
  tr_TRTurkish
  Open the chat
  Contact us for an appointment
  Hi! You can reach us via WhatsApp.