fbpx

Zirkonyum ve porselen kaplama da yine son yıllarda fazlasıyla ihtiyaç duyulan tedavi yöntemleri arasında kendini gösteriyor.

Kırılma ihtimali yüksek, zayıf dişlerin, kron kaplaması düzeltilecek dişlerin ya da eksik dişlerin yerine konacak dişlerin yerine konması esnasında yapılan köprülerde alt yapısı metal olan porselenler yerine metalsiz olan zirkonyum tercih edilmelidir. Zira zirkonyum daha iyi ışık yansıtması, diş eti ile olan uyumunun daha iyi olması gibi nedenlerle daha üstün bir materyaldir.

Klasik porselen kron-köprülerde alttaki metalin renginin yansımaması için metal opak bir malzeme ile örtüldükten sonra üzeri porselenle kaplanır.. Zirkonyumda ise metal alt yapı olmadığı için ışık geçirgenliği fazladır ve görünümü doğal dişe çok daha yakındır. Porselen de Zirkonyum da hastanın dişlerinde normal temizliğini yapması durumunda dış etkenlerden renklenmez.

Yüksek basınç ile sıkıştırılmış kristal yapılı seramik çekirdek üzerine cam seramiğin pişirilmesi ile oluşturulan ve böylece dayanıklılığı arttırılan E-Max porselenlerde, metal altyapı kullanılmıyor. Aynı zamanda yapısı gereği ışık geçirgenliği son derece yüksek olan bu kaplama malzemesi, metal bir içeriği de olmadığı için son derece estetik bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Lamine uygulamalarda estetik kaygılar çok yüksek olduğu için e-max porselenler de fazlasıyla talep görüyor.

Zirkonyum ve e-max gibi tam porselen uygulamaları yüksek estetik beklentileri olan hastalarımız için kusursuz bir seçim.

  Bültenime Abone Ol


  Hakkımda

  Dr. Mete Toptaş1984 İzmir doğumlu. Ankara Atatürk Lisesi mezuniyetinin ardından 2007 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Diş Hekimi olarak mezun oldu. Mezun olduğu sene Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Periodontoloji ABD’na kabul edildi ve 2013 yılında doktorasını tamamladı.
  Learn more ( Daha Fazla)

  Çalışma Saatleri

  Hafta içi: 8.00 - 18.00Cumartesi: 10.00 - 16.00Pazar: Kapalı

  İletişim

  Telefon: 0535 865 63 83Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Cad. 92/1 Şişli - İstanbul
  tr_TRTurkish
  Open the chat
  Contact us for an appointment
  Hi! You can reach us via WhatsApp.